Genel Köpek Tıraş Etme

Köpek Tıraş Etme

İnsanlar gibi köpeklerinde rutin bakıma ihtiyaçları vardır. Özellikle belirli zamanlarda köpek traş etme onlar için oldukça önemlidir. Belirli ihtiyaçları için her gün sokağa çıkartılan köpekler tüyleri arasında birçok yabancı madde barındırırlar. Köpek sahipleri günlük koşuşturma sırasında zaman bulup her gün köpeklerinin tüylerini fırçalama yapmadıklarından, bu yabancı maddeler deride barındığı sürece orada yaraya neden olabileceği gibi köpeğinizi oldukça fazla rahatsız edecek ve kaşınmasına sebep olacaktır. Bu nedenle onları işini iyi yapan eğitimli uzman ellere bırakmak gerekir. Bunun için pethair.com.trweb sitesini ziyaret etmenizi önerebiliriz.

Köpek Tıraşında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yılda iki kez olmak kaydı ile köpeğin cinsine, tüy durumuna ve büyüklüğüne göre tıraş edilmesi gerekir. Bu tıraş işlemleri hijyenik bir ortamda ve steril edilmiş aletlerle yapılması uygun olur. Aksi durumda dezenfekte edilmeyen aletler ile bir köpekten diğer köpeğe kan veya deri yolu ile hastalık geçebilir. Köpek traş etme sonrası mantar hastalığının görülme riski, mikroplarla birlikte yok edilmiş olur. Ayrıca kullanılan aletlerin kalitesi önemlidir, çünkü kötü aletler nedeni ile tıraş esnasında kesik ya da çizikler oluşabilir. Hatta bölgesel tüylerin uzamaması yada dökülmesine neden olabilir.

Köpek Tıraşı Nasıl Olmalıdır

Köpek dostlarınızı tıraş ettirmek için acemi işi bilmeyen herhangi birinden yardım almak oldukça mantıksız bir harekettir. Çünkü köpek tıraş makineleri erkek tıraş makinelerinden çok daha yüksek güçlü en az 35-40 watt gücünde olur. Köpek tıraş bölgeleri oldukça hassas yerlerdir.

Örneğin, kulak arkası, parmak arası, arka bacağı ve kasık bölgesi, ön bacaklarının koltuk altları, memeler ve hatta vajinal bölge acemi ve bu işi bilmeyen kişiler tarafından yapılması köpeğe zarar verebileceği gibi canı yandığı için agresif hareket belirtileri gösterebilir. Her işte olduğu köpeğinizin tıraş ettirirken de işin ehline bırakmak en uygun olandır. pethair.com.tr sitesinde bu konuda size yardımcı olacak uzman ekiplerden yardım alabilir ve köpek dostunuzu üzmeden tıraşını uygun ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

Pet Kuaföründe Köpek Tıraşı Nasıl Yapılır

Öncelikle pet kuaförde tıraş olacak köpek ölü tüylerin dökülmesi için fırça yardımı ile iyice taranır daha sonra üzerinde bulunan kirlerden arındırmak için ilaçlı olan özel köpek şampuanı ile iyice yıkanır ve kurulanır. Köpekler için tıraş makinesine takılan özel alet ile tıraşı tüy yapısına ve köpeğin cinsine göre yapılır ve tekrar yıkanıp iyice kurulanır.

Köpek Tıraş Etme

 

ETİKETLER
ÖNCEKİ YAZI

Müjde Köpek Kuaförü

SONRAKİ YAZI

Pethair Kuaför

admin
admin
Bu yazarın açıklaması bulunamadı.

Yorum Yap.