Genel Köpek Makas Traşı

Köpek Makas Traşı

Köpeklerin traş edilip edilmemesi çoğu kez tartışma konusu olmuştur. Bazı insanlar traşın gerekli olduğunu düşünüyor bazıları ise hayvanlara zarar verdiği kanaatinde oluyor. Köpek sahiplerinin çoğu köpeklerin traş olması gerektiğini savunuyor. Köpek traşı köpek kuaförlerinde yapılıyor. Ancak fiyatları biraz yüksek olabiliyor. Yine de kuaförde yapılan traş köpeğin sağlığı için daha faydalı oluyor.

Evde traş yaparken tüylerin çok alınması durumunda köpek derisi zarar görebiliyor ve güneş ışınları köpek derisinde hastalık oluşumuna sebep oluyor. Köpek traşının uzman tarafından yapılması bunun için önemli oluyor. Pethair.com.tr İstanbul’un tüm bölgelerinde köpek kuaförü bulabileceğiniz bir adrestir. Siteden giriş yapılarak randevu alabilirsiniz.

Köpeklere Makas Traşı Yapılması Gereken Durumlar

Köpek traşı değişik şekillerde yapılıyor. Bunun ilki makine traşı ikincisi de makas traşıdır. Makine traşında köpeğin aşırı tüy dökmesi engelleniyor. Tüy dökümünü azaltmada bu yöntem daha etkili oluyor. Köpek makas traşıda bazı durumlarda tercih ediliyor. Köpeğin fazla traşa ihtiyacı yoksa sadece tüyleri toplamak için kullanıldığı gibi şekil vermede de kullanılıyor. Makas traşları estetik görünüm sağlıyor. Böylece daha güzel köpeklere sahip oluyorsunuz. Ayrıca köpekte bakteri oluşumu mevcutsa tüylerin azaltılmasında tercih ediliyor.

Köpekler Hangi Durumlarda Traş Edilir?

Köpekler bazı zorunlu durumlarda da traş edilebiliyor. Köpek traşı köpekte yaralanmalarda ve derinin zarar gördüğü durumlarda yapılıyor. Köpeğin yara bölgesi rahatça görünsün diye bu uygulama yapılıyor. Ayrıca köpekler uzun zaman yıkanmaz ve traş edilmez ise tüyler keçeleşiyor. Böyle durumda bit ve pire oluşuyor. Bunları engellemek için köpek traşı yapılması lazım. İsteyen makine traşı isteyen köpek makas traşı yaptırıyor.

Köpek Traşında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek traşı köpekler için önemli bir işlemdir. Çünkü traşın bazı yan etkileri olabiliyor. Özellikle köpekler traştan psikolojik olarak etkilenip bunalıma girebiliyor. Bunları önlemek için traşsırasında köpeklere sakin davranılmalıdır. Ne kadar titiz davranılırsa etkilenmesi o kadar azalır. Bunlara dikkat ederek traş yapılması gerekiyor. Pethair.com.tr sitesinden deneyimli pet kuaförlerine ulaşabilirsiniz. Köpeğiniz hiç etkilenmeden traş olsun istiyorsanız seçiminiz pethair uzman kuaförleri olmalıdır.

Köpek Makas Traşı

ÖNCEKİ YAZI

Köpek Traş Fiyatları

SONRAKİ YAZI

Köpek Traş Fiyatları

admin
admin
Bu yazarın açıklaması bulunamadı.

Yorum Yap.